O firmie
Budujemy i podłączamy klientów do Pasywnej sieci światłowodowej operatorów i dostawców Internetu. Posiadamy niezbędne certyfikaty do wykonywania prac oraz bardzo dużą wiedzę jako serwis. Rekomendacje możemy dostarczyć na życzenie zleceniodawcy.
Znamy się na swoim fachu!
Do budowy światłowodowych sieci szerokopasmowych wykorzystujemy sprawdzony i niezawodny system podwieszania lekkich kabli światłowodowych na słupach (w tym również energetycznych niskiego i średniego napięcia). Zastosowanie tej technologii pozwala stosunkowo niedrogo i BARDZO SZYBKO! okablować duży obszar bez uciążliwości związanych z przeprowadzeniem projektów budowlanych. Często udaje się również ograniczyć większość formalności i uprościć procedury projektowe, co bardzo przyspiesza wykonanie inwestycji. Ta innowacyjna technologia otrzymała już nagrody w prestiżowych konkursach.
- Światłowody jednomodowe - Światłowody jednomodowe (ang. Single Mode Fibers, SMF) charakteryzują się średnicą rdzenia od 8 do 10 mikrometrów. W światłowodach jednomodowych sygnał – wytworzony przez laser półprzewodnikowy – ulega tylko niewielkim zniekształceniom (brak dyspersji międzymodowej). Fala świetlna rozchodzi się prawie równolegle do osi światłowodu i dociera do końca włókna w jednym modzie – tzw. modzie podstawowym. Światłowody jednomodowe charakteryzują się małą średnicą rdzenia – zwykle od 8 do 10 mikronów, a także skokową zmianą współczynnika załamania światła. Ten rodzaj światłowodów nadaje się do dalekosiężnej telekomunikacji światłowodowej, gdyż sygnał może być transmitowany bez wzmacniania na odległość do 100 km, zaś ich żywotność wynosi 25 lat. Umożliwiają one stosowanie wielu protokołów jednocześnie, co zapewnia bardzo efektywny transfer danych.
-
Światłowody wielomodowe - Światłowody wielomodowe (ang. Multi Mode Fiber, MMF) charakteryzują się zwykle średnicą rdzenia 50 lub 62,5 mikrometra. W światłowodzie wielomodowym następuje rozdzielenie fali wejściowej na wiele promieni o takiej samej długości fali, lecz propagowanymi po innych drogach. W światłowodach wielomodowych występuje zjawisko zniekształcenia impulsu wyjściowego a co za tym idzie, ograniczenie prędkości transmisji i odległości, na jaką może być transmitowana. Światłowody wielomodowe dzielimy na skokowe i gradientowe.